További képek
Őszi margitvirág gyömbérrel és kasszia fahéjjal
Mennyiségi kedvezmény
3 db -tól
2.290 Ft / db
|
|
60 db étrend-kiegészítő kapszula, Az őszi margitvirág egészségügyi hatása: 1. Támogatja a fej ellazulását.* A gyömbér és a kasszia fahéj egészségügyi hatásai: 2. Elősegítik a vitalitást, hozzájárulnak a fáradtság csökkentéséhez.* 3. Támogatják az emésztés egészségét.* *EFSA jegyzékben szereplő egészségtámogató hatások. |
|
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható kézbesítés: | 2024. november 25. |
Hűségpontok: | 260 |
Átlagos értékelés: | (13) |
|
Részletes ismertető
Ezért ajánljuk:
- Termékünkben három gyógynövény: az őszi margitvirág, a gyömbér és a kasszia fahéj fejti ki szinergikus hatását.
- A kapszulákban lévő SonicFine® instant gyógynövénypor általános előnyei:
- Adalékanyagmentes, a kapszulák a gyógynövényen kívül mást nem tartalmaznak.
- Bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült.
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Az étrend-kiegészítőben levő gyógynövények egészségtámogató hatásait alátámasztó tudományos bizonyítékok
A következő tudományos vizsgálatok bemutatásának célja, hogy alátámasszuk a termékben lévő gyógynövény homeosztázist, vagyis a szervezet egészséges egyensúlyi állapotának fenntartását elősegítő hatását. ⇒ További részletek. Mindenképpen kattintson a részletekre, mielőtt tovább olvas!
1. Az őszi margitvirág fej ellazulását támogató hatása
-
Az őszi margitvirág hatóanyagi kísérleti körülmények között simaizom lazító hatásúak voltak, hatásuk a koncentráció függvényében volt enyhébb vagy erősebb (Hay).
-
Számos kísérletben igazolták az őszi margitvirág gyulladáscsökkentő hatását. A kutatások szerint az őszi margitvirág hatóanyagai a nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerekhez hasonlóan a COX-2 nevű gyulladást közvetlenül kiváltó enzimet gátolják, de emellett más gyulladásserkentő anyagok képződését is akadályozzák (Hwang, Makheja, Collier). A kutatók az őszi margitvirágban nagy mennyiségben jelen lévő partenolidot tartják a fő gyulladáscsökkentő összetevőnek. Egy kutatásban azonban kimutatták, hogy a partenolidot nem tartalmazó őszimargitvirág-kivonat is gyulladáscsökkentő hatású volt és ugyanúgy képes volt gátolni a gyulladást elősegítő enzimeket, citokineket és prosztaglandinokat (Sur).
-
Az őszi margitvirággal 1985-ben végezték az első embereken végzett vizsgálatot, amelyet a Britt Orvosi Folyóiratban tettek közzé. A vizsgálatban tizenhét beteg vett részt, akik korábban naponta fogyasztottak friss őszi margitvirág levelet a migrén tüneteinek enyhítésére. A résztvevőket két csoportra osztották: nyolcan őszi margitvirágport kaptak, kilencen pedig placebót (vagyis hatóanyag nélküli készítményt). Azoknál, akik placebót kaptak, jelentősen megnőtt a fejfájás, az émelygés, valamint a hányás gyakorisága és súlyossága a kezelés első hónapjaiban. Az őszi margitvirág kapszulákat fogyasztó csoportban nem történt változás sem a migrénes tünetek gyakoriságában, sem azok súlyosságában. Ez a kutatás bizonyította először, hogy a folyamatosan szedett őszi margitvirág por elősegítheti a fej ellazulását, így csökkenhet a migrénes rohamok súlyossága (Johnson).
-
A neves Lancet folyóiratban 1988-ban jelent meg annak a klinikai vizsgálatnak az eredménye, amely szintén alátámasztotta az őszi margitvirág fej ellazulását segítő hatását. Ebben a vizsgálatban 72-en vettek részt, egy részük őszi margitvirág kapszulát, a másik felük pedig placebót kapott négy hónapon keresztül. Négy hónap elteltével a két csoport között kicserélték a készítményeket, így a korábban placebót szedő személyek kapták az őszi margitvirágot. Az őszi margitvirágot szedőknél jelentősen csökkent a migrénes rohamok száma, erőssége és gyakorisága, valamint hányás is sokkal ritkábban fordult elő. Jelentős mellékhatások nem fordultak elő a nyolc hónapos kísérlet alatt (Murphy).
-
Izraeli kutatók négy hónapon keresztül vizsgálták az őszi margitvirág hatását ötvenhét migrénben szenvedő betegen, akiket két csoportra osztottak. Az első két hónapban mindkét csoport őszi margitvirágot fogyasztott. A harmadik hónapban a csoport egyik fele továbbra is őszi margitvirágot kapott kezelésként, viszont a másik csak placebót. A negyedikben pedig megfordították a két csoport kezelését. Természetesen résztvevők nem tudták, hogy éppen milyen kezelésben részesültek. Az eredmények azt mutatták, hogy az őszi margitvirág jelentősen csökkentette a fájdalom intenzitását a placebo-kezeléshez képest. Ezenkívül erőteljes csökkenést figyeltek meg a migrénes rohamokhoz általában kapcsolódó tipikus tünetek, mint például a hányás, hányinger, zajérzékenység és fényérzékenység tekintetében. Amint placebóval helyettesítették az őszi margitvirágot a kezelt betegeknél, egyből a fájdalom intenzitásának fokozódását, valamint az egyéb tünetek súlyosbodását észlelték. Ezzel szemben a korábban placebót kapó személyeknél, az őszi margitvirág kezelés hatására csökkent a fejfájás intenzitása, valamint a kapcsolódó tünetek súlyossága (Palevitch).
-
Egy Németországban végzett kutatás alátámasztotta azt a korábbi megfigyelést, hogy az őszi margitvirág azoknál bizonyul hatásosabbnak, akiknél korábban gyakrabban (havonta legalább négy alkalommal) fordult elő migrénes fejfájás (Pfaffenrath).
-
Az őszi margitvirág kombinációs készítményekben is hatásosan segítette a fej ellazulását migrén esetén. Abban az esetben, amikor az őszi margitvirágot magnéziummal és Q10-koenzimmel együtt alkalmazták a résztvevőknél jelentősen csökkentettek a migrénes fejfájással járó napok száma azoknál, akik korábban legalább havi 2 migrénes rohamról számoltak be. A résztvevőknek korábban átlagosan 4,9-szer volt migrénes fejfájásuk havonta, a három hónapos kezelés végén pedig csak átlagosan 1,3-szor. A betegek 75 százalékánál legalább felére csökkent a migrénes napok száma. A szorongásos és depressziós tüneteket tapasztalók száma is sokkal kevesebb lett. A kiinduláskori 62 százalékról 35 százalékra csökkent a depressziós, míg 52 százalékról 30 százalékra csökkent a szorongásos tünetek aránya (Guilbot).
- Az őszi margitvirág hatását gyerekeken is vizsgálták egy kombinációs készítményben, amely egy másik gyógynövényt (Andrographis paniculata), valamint B2-vitamint és Q10-koenzimet is tartalmazott. A migrén a gyermekkori krónikus fájdalom egyik legelterjedtebb megnyilvánulása. A rendelkezésre álló kezelések sokasága ellenére a szülők gyakran aggódnak a gyógyszeres terápiák miatt, és sokszor a gyermekorvosok sem írják fel szívesen őket. Ezért egyre nagyobb az érdeklődés a gyerekek esetében is a visszatérő migrénes fejfájások kezelésére használt természetes készítmények iránt. Az olaszországi kutatásban 91 gyerek vett részt, akik 16 héten keresztül kapták a készítményt. Az eredményeket 16 hét elteltével, illetve a 20. és a 32. héten is értékelték. A vizsgált készítmény több mint felére csökkentette a fejfájás gyakoriságát és a migrénes rohamok számát a kezelési időszak alatt, de a hatás a kezelés vége után is megmaradt (Moscano).
További gyógynövények a "FEJ ELLAZULÁSA" kategóriában
2. A gyömbér vitalitást fokozó hatása
-
A migrén kezdeti tüneteinek megjelenésekor az őszi margitvirágot gyömbérrel együtt alkalmazva a kutatásban részt vevők 48 százalékánál szűnt meg a fájdalom két órán belül, 34 százalékuknál pedig csak enyhe fejfájás alakult ki. A résztvevők 59 százaléka volt elégedett a kezeléssel és 41 százalékuk azonos hatásúnak értékelte, mint a korábban felírt készítményeket (Cady).
- Iráni kutatók 100 fő részvételével végzett klinikai vizsgálatban a gyömbér és egy fejfájásra alkalmazott gyógyszer akut migrénre való hatását hasonlították össze. Mérték a fejfájás időtartamát, a fejfájástól a gyógyszerbevételig eltelt időt, és feljegyezték a betegek önértékelését 5 különböző migrénes rohamról. 250 mg gyömbér fájdalomcsillapító hatása összevethető volt a 50 mg gyógyszeres kezelés hatásával. A gyömbér mellett szólt az is, hogy kisebb eséllyel okozott mellékhatásokat (Maghbooli).
További gyógynövények a "VITALITÁS FOKOZÁSA" kategóriában
3. A termékben lévő gyógynövények egészséges emésztést támogató hatása
-
Az őszi margitvirágban nagy mennyiségben jelenlévő szeszkviterpén-laktonok keserű ízűek. Amikor a nyelven és a száj nyálkahártyán elhelyezkedő ízérző receptorok keserű ízt érzékelnek, a bolygóidegen (nervus vagus) keresztül reflexesen fokozzák a nyál-, a gyomornedv-, hasnyál- és epeelválasztást, összehúzódásra késztetik az epehólyagot. A keserűanyagok emellett fokozzák a bélperisztaltikát is. A javuló emésztés hatására jobban szívódnak fel a vitaminok és az ásványi anyagok is, emellett nem jelentkezik az étkezések utáni fáradtság, tompaság (Csupor).
-
A klinikai kutatások azt mutatják, hogy az 1-10 éves gyermekeknél, akik akut gyomor-bélhurut okozta hányásban szenvednek, egyetlen adag gyömbér bevétele 20%-kal csökkenti a hányás kockázatát a következő 8 órában a placebóval összehasonlítva (Nocerino).
-
A gyömbért, boswelliát és cickafarkat tartalmazó kapszula napi háromszori 30 napon át tartó bevétele csökkenti a hasi fájdalom gyakoriságát és súlyosságát, valamint a puffadás súlyosságát a placebóhoz képest enyhe vagy közepes fokú IBS-ben szenvedő nőknél (Kazemian).
-
Egy másik klinikai vizsgálat azt mutatja, hogy a gyömbért, angol lómentát és lila sásgumót tartalmazó gyógynövénykeverék napi háromszori szedése 8 héten keresztül javítja az IBS tüneteit, beleértve a hasi fájdalmat, a széklet gyakoriságát, a széklet konzisztenciáját, a hiányos székletürítés és a sürgősség érzését az alapállapothoz képest (Sahib).
-
Számos emésztőrendszeri megbetegedés kiváltó okaként egyes baktériumok elszaporodása figyelhető meg. Laboratóriumi vizsgálatokban a gyömbér erős antibakteriális hatását igazolták a gyomorfekélyt előidéző Helicobacter pylori és a gyerekeknél súlyos hasmenést okozó Campylobacter jejuni, és még számos egyéb baktériumokon is tesztelve (Mahadi; Cwikla).
-
A fahéj más fűszereként is használt gyógynövényekhez hasonlóan kedvező hatással van az emésztésre. A kísérletek szerint csökkenti a gyomorsavtermelést és gátolja a bélrendszeri fekélyek kialakulását (Rao).
-
A fahéj hatóanyagai csökkentik a bélfalak simaizmainak görcskészségét.
-
Antibakteriális hatóanyagai számos, az emberi bélrendszerben előforduló baktérium fejlődését gátolják, amelyek elszaporodása bélrendszeri panaszokat okozhat. A hatóanyagai közül elsősorban a fahéjaldehidek és a szalcilaldehid gátolta a baktériumok fejlődését (Lee, Kim).
További gyógynövények az "EMÉSZTÉS TÁMOGATÁSA" kategóriában
Figyelmeztetések, ellenjavallatok
- Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- Amennyiben rendszeres fejfájással küzd, konzultáljon orvosával a pontos diagnózis érdekében!
- Fogyasztása nem ajánlott 10 éven aluli gyermekeknek, várandósság alatt, továbbá epeúti szűkület, illetve a fészkes virágzatúak családjába tartozó növényekkel szembeni túlérzékenység esetén!
- 10-14 éves kor között fél adag fogyasztása javasolt a kapszulákat felbontva, majd a tartalmukat forró vízzel felöntve (további részletek az adagolásnál).
- 4 hónap után tartson legalább egy hét szüntet fogyasztásában!
- A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
Termékminőség
BEVIZSGÁLT, KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ GYÓGYNÖVÉNYBŐL Termékünket mindig az elérhető legjobb alapanyagból gyártjuk. A makroszkópos és mikroszkópos, valamint az organoleptikus vizsgálatok és a szuperfinom por szemcseméret meghatározása saját minőségi szabványaink szerint történik. A termék gyártói minőségi tanúsítványa ide kattintva tölthető le. |
|
|
|
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) által notifikált termék. Notifikációs szám: 32484/2023
Kosárba
|
ADAGOLÁS | Naponta 3x1 kapszula. |
FOGYASZTÁS | Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve. Teaként fogyasztva ► A termékben lévő gyógynövények kedvező egészségi hatásai kifejezettebben érvényesülnek ezen a módon fogyasztva. A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl forró, de legalább 50-60 °C-os (csapmeleg) vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. Tudd meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból! Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl. méz, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.) |
ÖSSZETEVŐK | ► Szuperfinom instant gyógynövénypor (kapszulánként 200 mg őszi margitvirág herba [Tanaceti parthenii herba], 150 mg gyömbér gyöktörzs [Zingiberis rhizoma] és 150 mg kasszia fahéjfa kéreg [Cinnamomi cassiae cortex]), kapszulahéj:zselatin. |
Vélemények
Az Őszi margitvirág kapszulát évek óta jelentkező aurás migrénemre, ill. emésztésem javítására kezdtem el szedni. Már a második doboznál tartok és meg vagyok vele elégedve. Éppen kifelé jövök egy felső légúti betegségből. Ezalatt talán 2 alkalommal éreztem, hogy kezd fájni a fejem, de mire észbekaptam, már el is múlt. Viszont az aurás migrént pár napja nem úsztam meg, de sokkal gyengébb formában jelentkezett, mint azelőtt. Az emésztésemnek pedig határozottan használ! Azelőtt többször is szenvedtem gyomorfájástól, de mióta a kapszulát szedem - nem emlékszem rá, hogy fájt volna.
Időközben lakhelyem közelében találtam egy egészségboltot, ahol a Javallat termékei is megvásárolhatók, így még gyorsabban hozzájuthatok a kívánt termékhez (bár innen az oldalról rendelve is másnap megérkezett a csomag).
Külön szeretném megemlíteni a termékek dobozának designját, ami szemet gyönyörködtető! Imádom a különböző termékek különböző színeit!
A terméket pedig nagyon jó szívvel ajánlom mindenkinek!
A javallat több termékéből van itthon készletem és a családban és ismerősök körében is jó szívvel ajánlom.
Az őszi margitvirágról
Hatóanyagai
-
Az őszi margitvirágnak eddig legalább 39 összetevőjét azonosították. Korábban a kutatók úgy vélték, hogy a migrénellenes hatásért kizárólag a nagy mennyiségben jelen lévő szeszkviterpén-laktonok, azon belül is főképp a partenolid a felelősek. Ma már egyéb összetevőket is azonosítottak, amelyek szintén kiválthatják a migrénellenes hatást, ezek a melatonin, valamint egyes zsíroldékony flavonoid glikozidok, mint a tanetin, a kaepferol, az apigenin, és a luteolin-7-glükuronidok. Közel egy százaléknyi illóolajat tartalmaz, amelynek fő összetevői: alfa-pinén, kamfén, limonén, gamma-terpinén, béta-ocimén, linalool, p-cimén, krizantenol, kámfor és krizantenil-acetát.
Története
- Az őszi margitvirágot az ókori orvosok: Dioszkuridész és Galénosz is használta. Elsősorban menstruációs, szüléssel kapcsolatos problémákra ajánlották.
- A növény tudományos neve Tanacetum parthenium, amelynek második tagja görögül „szűzek”-et jelent.
- A középkorban előszeretettel ültették a házak köré, mert úgy gondolták, hogy a levegő megtisztításával távol tartja a maláriát.
- Főzetét maláriás láz csillapítására is használták, erre utal angol neve, a „feverfew”, ami lázcsillapítót jelent.
- Ételek fűszerezésére is használják, erre utalnak szinonim nevei is: bécsi tárkony, indai tárkony, karácsonyi morzsika.
- A középkorban búskomorságra (depresszióra) is ajánlották, amit néhány modern klinikai vizsgálatnak sikerült megerősítenie.
Elterjedése
-
A Balkán-félszigetről származik. Európában mindenütt dísznövényként ültetik, számos fajtája ismert. Magyarországon gyakran kivadulva is találkozhatunk vele.
Leírása
- 50–70 cm magasra növő évelő növény. Szára sűrűn elágazó, alsó részén elfásodik. Levelei tojásdadok, sárgászöld színűek, csipkés szélűek, szőrösek, szárnyasan összetettek. Fészekvirágzatai nyáron jelennek meg, fehér sziromlevelekkel és sárga belső résszel.